Book online

28 Wrz 2023
29 Wrz 2023
From as low as PLN 111 / night
Check availability

Historia Hotelu

Sala Cesarska w naszym Park Hotelu ma 120 lat. Odbyły się tu, w restauracji Maxa Krügera, setki koncertów, zabaw, wesel. Uroku temu miejscu dodaje sąsiedztwo 240-letniego Kanału Bydgoskiego, wyjątkowego w europejskiej skali. Można, rozpoczynając tu rzeczną podróż, dopłynąć do Atlantyku. Wody tego kanału jeszcze dziś szepczą tajemnice sprzed lat.

Działy się w Sali Cesarskiej historie zabawne i intrygujące, ale też takie, od których włosy jeżą się na głowie. Wiele z nich nie wyszło jeszcze na jaw, ale są też takie, które na zawsze pozostaną sekretem.

Bydgoszcz na początku ubiegłego wieku była największym na wschodzie miastem pruskim. Słynęła z czystości, parków i architektury z przełomu XIX i XX wieku. Dlatego nazywano ją małym Berlinem. Nie przypadkiem zatem Carlo von Carmen – bohater przywołanej przez Józefa Herolda legendy „Strzała w Sali Cesarskiej” – przyjechał właśnie z Berlina, by polować w Puszczy Bydgoskiej. Dramatyczna miłosna historia hrabiego i praczki pozostawiła po sobie trwały ślad. Na ścianie Sali Cesarskiej strzała wypuszczona przez Łuczniczkę trafiła w króla pik i tkwi w nim tak, że najsilniejsi nie mogą jej wyrwać.

Kto nie wierzy, niech przyjedzie i zobaczy. Może i Wam przydarzy się w Park Hotelu historia, o której ktoś napisze za sto lat.

Życzymy Wam tego.

Zapraszamy serdecznie.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close